SZKOLNY TYDZIEŃ KULTURY... NIEZBĘDNEJ

Od 15.04 – 19.04. 2013 r. w naszej szkole odbył się „Szkolny Tydzień Kultury”. Głównym celem projektu jest propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego, podkreślenie szacunku dla języka polskiego, uświadomienie konieczności dbania o czystość i poprawność języka, rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

Przez tydzień szkoła żyła trochę inaczej niż przez pozostały czas roku szkolnego. Odbywały się spotkania z zaproszonymi gośćmi, uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach. Przez cały tydzień organizowane były zajęcia podporządkowane w sumie przypomnieniu, ale także nauce zasad dobrego zachowania i współżycia w grupie społecznej, jaką jest szkoła.

Pierwszy dzień imprezy upłynął pod hasłem: ,,Kultura w każdym z nas – na każdy czas”. W tym dniu odbył się apel dotyczący tematyki Tygodnia Kultury. Wybrana została miss i mister grzeczności, rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ,,Moja Nowa Sól – stąd jestem...” Klasa II b zaprezentowała inscenizację pt,, Czarodziejskie słowo”. Uczniowie klasy IV b i V b zaprezentowali się w strojach na różne okazje. Na zakończenie dnia przedstawiciel sanepidu omówił zagadnienia kultury zdrowotnej. Drugi dzień upłynął pod hasłem ,,Nowa Sól – stąd jestem” i został poświęcony na lekcje integracyjne w muzeum miejskim, gdzie uczniowie klas starszych dowiedzieli się o najważniejszych zabytkach i historii miasta. Klasy młodsze miały możliwość wyjść na wycieczkę do Parku Krasnala. Trzeci dzień to ,,W zdrowym ciele – zdrowy duch”. W tym dniu uczniowie dowiedzieli się o dobrodziejstwie picia wody mineralnej, rodzajach wód oraz konieczności dbania o higienę. Każdy mógł spróbować wody mineralnej i przekonać się, że świetnie gasi pragnienie. ,,Zdążyć z pomocą” to hasło czwartego dnia projektu. Tu pod okiem ratowników dzieci mogły zdobyć niezbedną wiedze na temat pierwszej pomocy. Piątek ,to ostatni dzień naszej akcji i minął pod hasłem ,,Ojczyste – dodaj do ulubionych”. W tym dniu odbyły się lekcje wf w klasach młodszych pt. ,,Kółko graniaste...czyli poznajemy zabawy naszych rodziców. Klasy starsze obejrzały prezentację multimedialną – język polski jest ą – ę, oraz został podsumowany konkurs na baśń, limeryk itp. I podsumowanie całego tygodnia.

Przez cały tydzień trwał konkurs pt. ,,Zachowanie podczas posiłku” i dbanie o higienę rąk przed posiłkiem, który pilnie obserwowała pani M. Kulczewska.

W szkolnej akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie i wychowawcy klas. Koordynatorem już po raz szósty była pedagog szkoły, pani Mariola Radajewska-Tomal.

listopada