Wydarzenia Rys historyczny Archiwum od września 2008

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "CZAR PAR”

Przekonani o tym, że matematyka przeniesiona na grunt znanych i lubianych gier, staje się źródłem wspaniałej zabawy, tradycyjnie już 22 maja 2010 r matematycy z PSP Nr 5 w Nowej Soli pani Beata Miniach i pani Irena Sienkiewicz, zorganizowali po raz ósmy Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Czar Par”. W konkursie wzięły udział uczniowie klas III wszystkich nowosolskich szkół, oraz uczniowie z Przyborowa, Otynia, Nowego Miasteczka i Lubieszowa. Każda szkoła reprezentowana była przez dwa dwuosobowe zespoły. Pary startowały w 5 konkurencjach: domino, krzyżówka, gra planszowa, tangram oraz zadanie z treścią. Nauka przez zabawę okazała się po raz kolejny bardzo dobrą formą nie tylko sprawdzania wiadomości, ale także utrwalenia i poszerzenia wiedzy matematycznej. Dzieci doskonale poradziły sobie ze skomplikowanymi problemami matematycznymi. Najłatwiejszą konkurencją okazało się domino z którym najszybciej poradziła sobie para z PSP nr 1, najlepsi w krzyżówce to uczniowie z PSP Nr 5. W zadaniu tekstowym najlepsze były pary z PSP Nr 5, PSP nr 6 i PSP nr 8. w tangramie nie mieli sobie równych uczniowie ze szkoły w Otyniu.

Wyłonione zostały trzy najlepsze zespoły, które otrzymały nagrody.

I miejsce PSP Nr 5 – Sławomir Fudalej i Maciej Brzozowski

II miejsce – PSP Nr 8 – Aleksandra Moryson i Kajetan Marciniec

III miejsce PSP Nr 8 – Adam Szatkowski i Daniel Dudziak

Tuz za nimi na IV miejscu uczniowie z PSP Nr 1 – Weronika Kowalewska i Jakub Rodziszewski, a V miejsce zajęła para z Otynia – Karol Jońca i Sara Tomków.

Celem niniejszego konkursu było kształtowanie umiejętności współpracy, poczucia odpowiedzialności, rozbudzenie pozytywnej rywalizacji, rozwijanie zainteresowań matematycznych i logicznego myślenia, a także promocja uczniów zdolnych każdej szkoły.

Konkurs nie mógłby się odbyć, gdyby nie nauczyciele uczący matematyki, którzy niemal corocznie przychodzą sędziować. Są to panie: Ewa Stachulec, Joanna Malitowska, Renata Gorockiewicz, Agnieszka Tracewska, Mirosława Partyka, Dorota Pietrzak, Dorota Glinka, Ewa Urbaniak i Anna Zapał.
Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

sierpnia