Free Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wydarzenia Rys historyczny Archiwum od września 2008

SZKOLNY TYDZIEŃ KULTURY

"Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”.

Od 15 – 19 marca w naszej szkole odbył się „Szkolny Tydzień Kultury”. Głównym celem projektu jest propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego, podkreślenie szacunku dla języka polskiego, uświadomienie konieczności dbania o czystość i poprawność języka, rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

Przez tydzień szkoła żyła trochę inaczej niż przez pozostały czas roku szkolnego. Odbywały się spotkania z zaproszonymi gośćmi, uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach. Przez cały tydzień organizowane były zajęcia podporządkowane w sumie przypomnieniu, ale także nauce zasad dobrego zachowania i współżycia w grupie społecznej, jaką jest szkoła.

 

Pierwszy dzień imprezy upłynął pod hasłem: "Kultura na co dzień, czyli jak obycie ułatwia życie”. Następne dni to kolejne hasła: "Mój język świadczy o mnie”, "Sprawność i odpowiedzialność”, ,,Mundurek i garniturek, czyli kulturalny strój na co dzień i od święta” oraz "Kultura w miejscach publicznych”. Na korytarzach zostały zaprezentowane plakaty ze zwrotami grzecznościowymi, oprócz języka polskiego, także w językach angielskim i niemieckim. Drzwi klas zostały udekorowane "złotymi myślami” o kulturze osobistej, oraz został utworzony Kodeks Kulturalnego Ucznia. Odbyły się tematyczne lekcje języka polskiego "W trosce o kulturę słowa”, połączone z corridą, czyli walką z bykami... językowymi. Uczniowie spotkali się z policjantem na lekcji grzeczności. Odbył się turniej zapaśniczy kl. I – III, gdzie kibice sportowi uczyli się kibicować kulturalnie, w duchu ,,fair play”. Podsumowana została akcja sprawdzania mundurków szkolnych. Uczniowie zaprezentowali stroje na co dzień i od święta. Klasy młodsze obejrzały spektakl pt. "Czarodziejskie słowo”, oraz "Nagroda za dobre słowo” przygotowane przez uczniów kl. II b i VI a. Akcję zakończyło podsumowanie konkursów; na najbardziej kulturalnego ucznia i uczennicę z każdej klasy, konkurs na rymowankę na temat grzeczności oraz konkurs ortograficzny ,,Corrida, czyli walka z bykami”. Zwyciężcy otrzymali nagrody i dyplomy. W ostatnim dniu akcji cała szkoła wybrała się do kina na film pt. „Mikołajek”.

W szkolnej akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie i wychowawcy klas. Koordynatorem była pedagog szkoły, Mariola Radajewska-Tomal: - Wobec narastającej wulgaryzacji języka, ograniczenia życia kulturalnego do kontaktu z internetem oraz wzmożonej agresji rówieśniczej, był to tydzień zasad wzajemnego współżycia, szacunku dla kultury, języka ojczystego i poszanowania drugiego człowieka.

 

 
Kalendarz
2018
kwietnia
PoWtŚrCzPiSoNi
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Organy szkoły